وزیر صنعت معدن و تجارت در نشست تخصصی صنایع و معادن شهرستان طبس

وزیر صنعت معدن و تجارت در نشست تخصصی صنایع و معادن شهرستان طبس
"برای توسعه معادن نیاز به توسعه زیر ساخت ها داریم "
مهندس محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت طی سفر دو روزه خود به استان خراسان جنوبی در جلسه ای که با حضور مدیران معادن زغالسنگ و طرحهای زغالی شهرستان طبس برگزار گردید بر توسعه زیر ساختهای معادن تاکید نمود.


در این نشست که امام جمعه شهرستان طبس ، دکتر کرباسیان رئیس هیئت عامل ایمیدرو، دکتر سرقینی و مهندس ایوبی معاونین معدنی و سرمایه گذاری وزارت صنعت ، معدن و تجارت و مهندس جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید نیز حضور داشتند مهندس نعمت زاده اذعان داشتند. سیاست های اقتصاد مقاومتی بعنوان الگوی حرکتی دولت تدبیر و امید می باشد. مهندس نعمت زاده به تنوع مواد معدنی در استان خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت عین اقتصاد مقاومتی پیشگیری از خام فروشی است و باید نسبت به فرآوری مواد معدنی تلاش مضاعفی داشته باشیم. ایشان افزودند: ما بزرگترین منابع زغالسنگ کشور را در این استان داریم و در این زمینه توانستیم نرخ را به گونه ای اصلاح کنیم که مقرون به صرفه باشد و جلوی واردات را گرفتیم . وی اضافه کرد: فرآوری زغال و تبدیل به کک مهم است و باید ارزش افزوده بیشتری ایجاد شود، طرحی هم هست که از زغال و آهک منطقه مواد پلیمری و پتروشیمی تولید شود و امیدواریم با ایجاد چنین حرکتی بازار مصرف جدی در منطقه برای زغالسنگ و کک تولیدی بوجود آید.
مهندس نعمت زاده در ادامه افزود: برای توسعه معادن نیاز به توسعه زیر ساختها داریم که دولت و ایمیدرو روی این نیاز هم برنامه ریزی خواهد کرد.
وزیر صنعت و معدن و تجارت در ادامه سخنان خود اذعان داشت: در حال تغییر در قانون معادن هستیم تا این معادن نیز رشد بکند تا دستمان از این جهت بازتر شود.
در ادامه این نشست مدیران و فعالین بخش زغالسنگ کشور در منطقه طبس پیشنهادات و در خواستهای خود را در زمینه ارتقاء تولید زغالسنگ و فرآوری آن به اطلاع وزیر صنعت معدن و تجارت و هیئت همراه ایشان رساندند .لازم بذکر است با توجه به اینکه تعدادی از شرکتهای گروه تکادو از بزرگترین تولید کنندگان و شرکتهای فرآوری زغالسنگ در کشور هستند در این جلسه آقایان مهندس احمد دادوند مدیرعامل شرکت تکادو ، مهندس ناصر هاشمی مدیرعامل شرکت فرآوری زغالسنگ پروده طبس ، مهندس حجت اله دربانی مدیرعامل شرکت زغالسنگ نگین طبس، مهندس بیتا بصیرانی مدیرعامل شرکت زغالسنگ طبس احیاء سپاهان حضور داشتند که مهندس احمد دادوند به عنوان مدیر عامل شرکت تکادو به نمایندگی از بخش خصوصی فعال در منطقه و مجموعه شرکتهای احیاء و تکادو نقطه نظرات ، پیشنهادات و درخواستهای شرکتهای گروه را در زمینه مشکلات زیر ساخت ها شامل برق ، آب، راه و راه آهن .... که مانع توسعه فعالیتهای معدنی در منطقه گردیده است را به اطلاع وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت و معاونین ایشان رساندند.

 

vazir jalaseh2

vazir jalaseh3

vazir jalaseh1